Web Standartları Site Yarışması

Yarışma Hakkında

Sifremi UnuttumYeni Kullanici

2007 sonu yarışması için son başvuru tarihi 25 Aralık 2007. Web sitenizi kaydetmek için üye olmalısınız.

Sanalortam
Web Standartları Site Yarışması
Web standartlarına uygun, geçerli kodlar ile site yapımını teşvik etmek amacıyla yapılan bir yarışmadır.
Kırmızı Reishi
Sponsorlar
 

Nedir?

Bir web siteleri yarışması. Web standartlarına uyularak yapılmış site yapımını ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Neden?

Geçerli, düzenli kodlar ile web standartlarına uygun güzel, işlevsel sitelerin yapılabileceğini göstermek ve teşvik etmek amacıyla yapılmaktadır.

Nasıl?

Siz katılımcı olarak yapmış olduğunuz site ve/ veya sayfanın adresini bize gönderiyorsunuz. Yarışma şartlarına uygun bulunanlar kabul ediliyor.

Ne Zamandır?

SWSSY Nisan 2007'ye kadar Sunipeyk ekibi tarafından 4 defa düzenlenmiştir. Bu yarışmalarda web standartlarına uygun web siteleri seçilmiş, onlar arasından Sunipeyk ekibinin belirlediği bir jüri ile seçim yapılmıştır, aşağıda bu yarışmaların sonuçlarına ulaşabileceğiniz bağlantıları bulabilirsiniz.

2007'nin son çeyreğinde Sunipeyk'in SWSSY'ye devam etmemesi üzerine alan adı tarafımızdan satın alınmış ve Türkiye'de Web Standartlarının gelişmesini desteklemek, yaygınlaştırmak amacıyla yeniden yapılandırılarak daha geniş katılıma yönelik bir organizasyon haline getirilmiştir.

Yeni yapılandırmasında sayfaların sadece seçilmesi değil, katılan web sitelerine detaylı analiz ile gelişmelerine katkıda bulunabilecek bir misyon da üstlenmiştir. Web sitelerinin seçiminde jüri sistemini değil, kurallar sayfamızdan detayını okuyabileceğiniz gibi, ağırlıklı olarak kullanıcı oylarına dayalı sistem benimsenmiştir.

Yarışmanın güvenilirliği için her aşamanın şeffaf olmasına özen gösterilmiş, web sitelerine kimlerin kaç puanlık oy verdiğinin anlık olarak izlenmesine imkan tanıyan bir sistem geliştirilmiştir. Seçimde belirleyici olanın kullanıcı oyları olması amacıyla diğer etki eden jüri ve teknik analiz puanlarının kullanıcı oyları tamamlanmadan en az 1 hafta önce açıklanmış olması kurallar arasında yerini almıştır.

Eski Yarışmalar
Sunipeyk ekibine geçmiş yarışmalarda göstermiş oldukları gayret ve çabaları için takdiri bir borç bilir ve teşekkür ederiz.
İletişim | Gizlilik Politikası
© 2007 SWSSY, Sanalortam Web Standartları Site Yarışması